Hokalovi Blog

[ Új üzenetek · Résztvevők · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Fórum » Hokalovi blog fórumja » Alkotások » Lovas alkotások (Lovas írások, rajzok, saját képek gyűjteménye.)
Lovas alkotások
BocipaciDátum: Kedd, 2011.09.13, 05:05 | Üzenet # 26
Kladrubi
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 679
Kitüntetések: 28
Hírnév: 26
Állapot: Offline
Oh Silence, most látom, te is raktál be storyt. Nekem tetszik, de a tájleírás kevés, a cselekményleírás pedig sok. (Megfogta a kilincset? Még jó. xD)

Hokalovi blog - admin
"A fjord póni nem makacs, csupán több időt hagy a lovasának átgondolni a hibáit" / Ismeretlen
 
szilajka2Dátum: Szerda, 2011.09.14, 14:00 | Üzenet # 27
Falabella
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 6
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Lehet betenni ide lovas képet?
 
BocipaciDátum: Szerda, 2011.09.14, 14:05 | Üzenet # 28
Kladrubi
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 679
Kitüntetések: 28
Hírnév: 26
Állapot: Offline
Ha saját, akkor persze. smile

Hokalovi blog - admin
"A fjord póni nem makacs, csupán több időt hagy a lovasának átgondolni a hibáit" / Ismeretlen
 
glogobabaDátum: Csütörtök, 2011.09.22, 20:07 | Üzenet # 29
Quarter horse
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 121
Kitüntetések: 8
Hírnév: 5
Állapot: Offline
Éééén is egoo vagyok!! *_* annyira imádom engem (háháá,dolák-salyy),hogy már az szinte büntetendő(hehh,sims3)!! x"D Bocsi,Boc,de leköröztelek...x"D :D :3
 
Muszti-MaszatDátum: Szombat, 2011.10.01, 11:38 | Üzenet # 30
Shetlandi
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 35
Kitüntetések: 1
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Vízfestékes Appaloosa féleségem:
http://s3.amazonaws.com/pizap_g....250.jpg

"Büszke" lovam:
http://s3.amazonaws.com/pizap_g....531.jpg
 
glogobabaDátum: Szerda, 2011.10.05, 19:40 | Üzenet # 31
Quarter horse
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 121
Kitüntetések: 8
Hírnév: 5
Állapot: Offline
Jól néz ki,csak a papír minősége borzasztó,ezáltal rontja az összképet.:D
 
melinda31Dátum: Péntek, 2011.10.21, 19:06 | Üzenet # 32
Csoport: Vendégek





Remény
1.nap

Éppen Bösztörpusztán voltunk 11-étől 14-éig.Elmesélem mi történt ezen a három napon a Magyarok Országos Gyűlésén.
Első nap, pénteken hajnali négykor keltünk fel. Kikölcsönöztük a lószállítót és mentünk a lovakért. A két ló ,Remény és Büszke teljesen másak külsőre de a legjobb barátok a ménesben. A lakóhelyünk egy Győr melletti kisvárosban ban volt. Sajnos nekünk csak kertesházunk van, ezért a lovakat nem nálunk tartottuk hanem egy közeli lovardában ,a Kentaurban.
Gyorsan beraktuk a lovakat a lószállítóba és elköszöntünk a lovarda vezetőjétől Gábor bácsitól. Ő is vinni fogja majd a két lovát a tízből. A kettő szerencsés Tüzes ,aki csak neki engedelmeskedett és Hópihe a 6 éves kanca. Beugrottunk a kocsiba és indultunk is. Az anyósülésre ültem ,mert anyukám nem jött. Apukám vezette az autót és kistesóm pedig hátul ült. Az út elején a lovak kicsit mocorogtak , de utána nem volt semmi gond.
Érkezéskor a lovak szépen kijöttek és mi az egyik kisebb istállóba raktuk őket. Megtisztítottuk mindkettejüket és felállítottuk a sátrunkat. Be is rendeztük gyorsan és indultunk a vásárba szétnézni. Sok érdekes dolog volt nekem a faragott ágaskodó ló tetszett meg nagyon, meg az ólom csikó. Apukám sok barátjával és ismerősével találkoztunk. Ittak pár pohár bort és utána elmentünk nézni a mai műsort. Első nap nem volt sok minden. A barantások vonultak fel. Lőttek , ostoroztak és botoztak. A holnapi műsort is megnéztük, hogy hova kell majd mennünk. Kilenctől kezdődött a lovas és barantás felvonuló és utána sok lovas játék. Amit én nagyon vártam az a pusztavágta volt. Itt az győz aki a leggyorsabb, egy pálya volt felállítva amit a lovaknak időre kellett teljesíteni. Észre sem vettük és eltelt a nap a melegből hideg lett. Kezdtem fázni ,ezért a sátorhoz ballagtam a sötétben. Az órámra néztem, 9 óra volt. Még gyorsan bementem az istállóba elköszönni lovamtól, Reménytől. Felnyerített, köszöntött engem. Nagyon szerettük egymást. Minden reggel kimentem hozzá még iskolaidőben is. Nem dolgoztattam csak megtisztítottam és adtam neki valami finomságot.

Véleményeket :D már megvan egy darabig, de ha azt mondjátok hogy rossz akk nem teszem fel...
 
BocipaciDátum: Szombat, 2011.10.22, 12:55 | Üzenet # 33
Kladrubi
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 679
Kitüntetések: 28
Hírnév: 26
Állapot: Offline
Ez igaz történet?

Hokalovi blog - admin
"A fjord póni nem makacs, csupán több időt hagy a lovasának átgondolni a hibáit" / Ismeretlen
 
ZamírDátum: Szerda, 2011.10.26, 18:19 | Üzenet # 34
Shire
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 2823
Kitüntetések: 28
Hírnév: 7
Állapot: Offline
Boci,te mikor folytatod a fjordos törid?:)

Mindig,általában,SOHA ;))
 
melinda31Dátum: Péntek, 2011.10.28, 19:57 | Üzenet # 35
Csoport: Vendégek





Bocipaci: majdnem , hát kb a fele igaz:D nincs csak egy lovunk az is lipicai- arab keverék(: háát meg úgy nagyjából az első két mondtat igaz (ja és apukámnál jobban tudok lovagolni :P)xD na mindegy berakom a másodikat is:

2.nap

Éjszaka azt álmodtam ,hogy mi nyertük a pusztavágtát és apukámék lettek a másodikok. Épp a díjkiosztás volt amikor azt hallottam :
- Ébresztő!A hasatokra süt a nap! – mondta apukám.
Erre én kikászálódtam a piros hálózsákomból .
- Mennyi az idő? – kérdeztem.
- Csak fél nyolc van ha öt perc alatt kész tudsz lenni és fel tudod nyergelni Reményt akkor aludhatsz még egy órát. - mondta viccelődve.
- Inkább most elmegyek mosakodni. - mondtam halkan, úgy hogy alig hallották.
Felvettem a lovas nadrágom és a pólómat, majd indultam is a legközelebbi kúthoz. Az istálló mellett volt. Megmostam barna szemeimet és az arcomat is. Erre nagy nyerítés hallatszott az istállóból. Letöröltem a vizet az arcomról és beléptem az istállóba. Egy nagy herélt pej nyerített, mert a gazdája ki akarta vinni, hogy rárakja a nyerget és a kantárt. A nap ragyogóan világította be a pusztát. Bementem a sátorba a fésűmért. Kifésültem gubancos barna hajam és befogtam.
- Majd fényképezlek titeket – mondta Tamás (a kistesóm) nagy mosollyal a száján.
- Az jó lesz, de kapd el a pillanatokat. - mondtam nevetve- Tudod ahogy tanítottam neked!
- Ja ,úgy lesz .Amikor Remény és Büszke együtt vágtázik az a legszebb.
- Igen. - suttogtam arra gondolva ,hogy a mezőn csak ők ketten vágtáznak és nem állnak meg…
Elindultam az autóhoz a nyeregért és a kantárért. Apát már ott találtam ahogy pakolt. Kivette Büszke cuccait és indult is azzal a mondattal:
- Amikor kész vagy akkor csukd be az autót- és odadobta az autó kulcsát.
- Oké –mondtam.
Remény nyerge és kantárja egymás mellett voltak csak a nyeregalátét volt egy kicsit arrébb. Kivettem őket leraktam a földre és becsuktam a csomagtartót. Elővettem a kulcsot a zsebemből és becsuktam az autót is. Már indultam is az istállóhoz. Apa már felnyergelte Büszkét és a kantár volt a kezében.
- Siess - mondta- Mindjárt kezdődik a felvonulás. Van még 10 perced.
Gyorsan felkaptam a nyeregalátétet és feldobtam lovam hátára. Erre Remény prüszkölt egyet és rám nézett.
- Mi az , miért nézel rám így? – kérdeztem értetlenkedve.
Erre nagyot nyerített.
- Mi a baj ,drágám? Van valami seb a hátadon, amit nem vettem észre?
Semmi. Folytattam a feladatomat . Felkaptam a nyerget is és felraktam a hátára. Meghúztam a hevedert és a kengyelszíjat leengedtem. A kantár is könnyen ment. Apukám lóra pattant és azt mondta.
- Indulás!
- Jó csak felugrok Reményre. - mondtam gyorsan és fent is termettem a lovon.
Lépésre fogtuk lovainkat és indultunk a pálya felé. Amikor odaértünk megint beszélgetésbe kezdtünk az apukámmal.
- Beszéltem a szervezővel - mondta- A pusztavágta délelőtt lesz ,mert más programot raktak be délutánra. Úgyhogy ne fáraszd ki annyira Reményt.
- Erre nem gondoltam. – mosolyogtam.
- Kettesével kell beállni.
Reményt a másik ló mellé vezettem. Elindultak az elsők mi követtük őket.
- Mikor lesz a pusztavágta? – kérdeztem
- Két óra múlva. A felvonulás egy órás.
- Értem. Köszi – mondtam
Apa már nem tudott válaszolni, mert ügetni kellett. Majd átváltottunk vágtába és körbekerültük a barantásokat. Ők addig ostoroztak ,amíg a lovasok körbekerülték őket és elmentek mellőlük. A lovak sorban megálltak egymás mellett a közönség előtt. A közönség tapsolt.
Amikor véget ért a felvonulás a lovasok a „főutcán” végigmentek.
- A lovakat vezessük árnyékba - suttogtam apának.
- Igen - mondta vissza.
Egy nagyobb fa alá vezettük a két lovat és én indultam egy vödörért és vízért. Megitattuk a lovakat, levettük róluk a nyergeket. „Fél óra és kezdődik a pusztavágta” gondoltam. A fél óra olyan gyorsan eltelt és fel is nyergeltük a lovakat. Szépen mentek egyenesen. Megkaptuk a sorszámokat. Harminc lovasból apukám indult negyediknek én pedig a tizenharmadiknak. Ez a szám volt a kedvencem ,mert én is 13 éves voltam. Pár perc múlva apa következett
- Sok sikert- mondtam.
Elindult és első helyezést sikerült szereznie, még. Már csak hárman voltak előttünk. Apukám még mindig első volt. Ketten ,az a ló akin egy Róbert nevezetű férfi ült egy gyönyörű fekete arab telivér volt. Ők szerezték meg az első helyezést. Beálltunk Reménnyel a sorba. Már csak egy nő volt és mi jöttünk. Ő valahogy a végére ért. Mondták a nevem és indultam a rajt felé . 3, 2, 1 RAJT. Erre Remény teljes erejéből vágtázott. Az egyik fordulónál az első jobb lába kicsúszott alóla és nekiment a fordulónak kiállított lándzsának. Az egyik kengyelszíj elszakadt és kicsúszott a lábam a másikból is. Remény elesett, én átrepültem fölötte és egy kő mellett landolva beverve nagyon a bal lábamat . Reményre néztem feltápászkodva. A ló a fájdalomtól összeesett. Én is elájultam. Az utolsó mondat a fejemben ez volt „Semmi gond nem lesz”…
 
ghxyDátum: Szombat, 2011.10.29, 14:38 | Üzenet # 36
Shire
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 3980
Kitüntetések: 22
Hírnév: 5
Állapot: Offline
Nah, Boci kérésére az animációm, ami "csodaszép" x) Majd csak behozza vmikor :\


"Why so serious?"
 
BocipaciDátum: Szombat, 2011.10.29, 16:26 | Üzenet # 37
Kladrubi
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 679
Kitüntetések: 28
Hírnév: 26
Állapot: Offline
Szép, bár még nem tökéletes. :)

Hokalovi blog - admin
"A fjord póni nem makacs, csupán több időt hagy a lovasának átgondolni a hibáit" / Ismeretlen
 
ghxyDátum: Szombat, 2011.10.29, 18:16 | Üzenet # 38
Shire
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 3980
Kitüntetések: 22
Hírnév: 5
Állapot: Offline
Jipp beraktaa :D
Köszi :) Nem vok még profi, mint te, gyakorolnom kell még :D

Hozzáadva (2011-10-29, 9:16 PM)
---------------------------------------------
Lassú lett sajna :\


"Why so serious?"
 
BocipaciDátum: Szombat, 2011.10.29, 20:10 | Üzenet # 39
Kladrubi
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 679
Kitüntetések: 28
Hírnév: 26
Állapot: Offline
(Nem, nem rakta be, én javítottam át... (Mint minden képedet a szerepben is... xP))

Hokalovi blog - admin
"A fjord póni nem makacs, csupán több időt hagy a lovasának átgondolni a hibáit" / Ismeretlen
 
PetraDátum: Szombat, 2011.10.29, 21:11 | Üzenet # 40
Quarter horse
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 117
Kitüntetések: 1
Hírnév: 2
Állapot: Offline
(ja xD hogy kell rendesen berakni, mert img-be nem engedi)

Hozzáadva (2011-10-30, 0:10 Am)
---------------------------------------------
(mert én se tudtam, csak ámultam, hogy ghxy is tudja csak én nem :( )

Hozzáadva (2011-10-30, 0:10 Am)
---------------------------------------------
(olyan rossz :'( )

Hozzáadva (2011-10-30, 0:11 Am)
---------------------------------------------
(de vicces volt, h gh azt hitte, h be tudja rakni xD)

 
ghxyDátum: Vasárnap, 2011.10.30, 20:36 | Üzenet # 41
Shire
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 3980
Kitüntetések: 22
Hírnév: 5
Állapot: Offline
(Petra, egy sínen futunk :D)

Hozzáadva (2011-10-30, 11:36 PM)
---------------------------------------------
Tudom, gagyucka lett, pláne h még légzést is próbáltam belevinni, de fejlődnöm kell xD
Boci pls rakd be :3


Hozzáadva (2011-10-30, 11:36 PM)
---------------------------------------------
*jakd beee xD


"Why so serious?"
 
BocipaciDátum: Vasárnap, 2011.10.30, 21:11 | Üzenet # 42
Kladrubi
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 679
Kitüntetések: 28
Hírnév: 26
Állapot: Offline
Ez sokkal jobb! biggrin Csak még egy tipp: A légzés és a pislogás külön legyen, akkor élethűbb!

Hokalovi blog - admin
"A fjord póni nem makacs, csupán több időt hagy a lovasának átgondolni a hibáit" / Ismeretlen
 
ghxyDátum: Vasárnap, 2011.10.30, 21:21 | Üzenet # 43
Shire
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 3980
Kitüntetések: 22
Hírnév: 5
Állapot: Offline
Ááá, de szerény vaaagy, azt akartad mondani, h profi xD
Ok, megpróbálom angel


"Why so serious?"
 
BocipaciDátum: Vasárnap, 2011.10.30, 21:26 | Üzenet # 44
Kladrubi
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 679
Kitüntetések: 28
Hírnév: 26
Állapot: Offline
LOL. xD Most én is egoista vagyok, beteszem a művem, amitől..::

Hokalovi blog - admin
"A fjord póni nem makacs, csupán több időt hagy a lovasának átgondolni a hibáit" / Ismeretlen
 
ghxyDátum: Vasárnap, 2011.10.30, 21:31 | Üzenet # 45
Shire
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 3980
Kitüntetések: 22
Hírnév: 5
Állapot: Offline
a fjordosat nemér betenniiiii! lol

"Why so serious?"
 
BocipaciDátum: Vasárnap, 2011.10.30, 22:35 | Üzenet # 46
Kladrubi
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 679
Kitüntetések: 28
Hírnév: 26
Állapot: Offline
A fjordosra hónapokkal ezelőtt voltam büszke, most meg erre vagyok... biggrin

+
http://mrg.bz/jGv9mm
=


Hokalovi blog - admin
"A fjord póni nem makacs, csupán több időt hagy a lovasának átgondolni a hibáit" / Ismeretlen
 
glogobabaDátum: Hétfő, 2011.10.31, 08:14 | Üzenet # 47
Quarter horse
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 121
Kitüntetések: 8
Hírnév: 5
Állapot: Offline
Ésén meg továbbra is magamra vagyok büszke .:D
 
ghxyDátum: Hétfő, 2011.10.31, 14:00 | Üzenet # 48
Shire
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 3980
Kitüntetések: 22
Hírnév: 5
Állapot: Offline
Nem is pislog xD (tom, h nem ez a lényeg) xP biggrin

Hozzáadva (2011-10-31, 5:00 PM)
---------------------------------------------
Muhah, Boci, ehez mitszósz'? biggrin


"Why so serious?"
 
BocipaciDátum: Hétfő, 2011.10.31, 14:17 | Üzenet # 49
Kladrubi
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 679
Kitüntetések: 28
Hírnév: 26
Állapot: Offline
Gyors, és nem mindig jelenik meg a neved... xDDD

Hokalovi blog - admin
"A fjord póni nem makacs, csupán több időt hagy a lovasának átgondolni a hibáit" / Ismeretlen
 
ghxyDátum: Hétfő, 2011.10.31, 14:28 | Üzenet # 50
Shire
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 3980
Kitüntetések: 22
Hírnév: 5
Állapot: Offline
A nevesben épp az a lényeg :P

Hozzáadva (2011-10-31, 5:27 PM)
---------------------------------------------
Itt próbá'kozóm te meg kritizálgatsz (csak nyugodtan biggrin ) xDDDD

Hozzáadva (2011-10-31, 5:28 PM)
---------------------------------------------
Legalább pislog xD facepalm


"Why so serious?"
 
Fórum » Hokalovi blog fórumja » Alkotások » Lovas alkotások (Lovas írások, rajzok, saját képek gyűjteménye.)
Keresés: